Przedwczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany także przedwczesnym wytryskiem oraz przedwczesną albo wczesną ejakulacją, to jedna z najczęściej diagnozowanych dysfunkcji seksualnych. Szacuje się, że dotyczy ona aż jednej trzeciej dorosłych facetów aktywnych seksualnie. Polega na wytrysku, który zdarza się zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż 2 minuty począwszy od rozpoczęcia kopulacji lub po nie więcej niż 15 ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych facetów, którzy dopiero zaczynają życie seksualne. Nie jest też powodem do niepokoju, jeśli zdarzy się po zbyt długiej abstynencji seksualnej. W tych przypadkach wczesny wytrysk jest niemalże oczywisty i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli facet podejmuje współżycie, wtedy jest to objaw chorobowy.
Powody wczesnego wytrysku są rozmaite. Przede wszystkim dotyczą one sfery emocjonalnej. Problemy z wytryskiem posiadają mężczyźni narażeni na częste zdarzenia stresogenne, chorujący na depresję czy nerwicę. Opisywana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów i osób odczuwających chorobliwy lęk przed partnerkami. Sporadycznie wynika ona z nieodpowiednich zachowań wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu czy odbywania stosunków przerywanych. Niekiedy za wczesny wytrysk odpowiadają dysfunkcje i zaburzenia neurologiczne, głównie te, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Dodatkowo wczesny wytrysk może być powodowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nawww.pewna-apteka.pl/

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.