Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Co tłumi chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co trudności ze wzwodem albo impotencja. Mężczyźni, którzy mają niskie libido lub nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być wywołany bardzo różnymi czynnikami, które obejmują zarówno czynniki fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to z reguły alkoholizm, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub działania uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido lub wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie erekcja libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Nerwowa atmosfera

Większość mężczyzn doznaje stresu z powodu kłopotów w pracy albo problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm ludzki ma genetyczną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. Z tego powodu produkuje hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają zachęcać go do działania. Trudno jednak po otrzymaniu słownej reprymendy od szefa zacząć z nim bójkę lub brać nogi za pas, wskutek tego zwykle dławimy tę naturalną reakcję, powodując, iż skumulowana energia i napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swojego stresu, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich tani cialis
jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.

Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.